16 листопада 2017 р.

Фізичне здоров'я людини


Тема: Підсумковий урок з розділу «Здоров’я людини. Фізична складова здоров’я».

Урок з основ здоров'я 7 клас 


Мета: повторення та узагальнення знань з теми «фізична складова здоров’я»; формування вмінь систематизувати знання та підводити підсумок вивчення теми; розвивати вміння працювати самостійно, в групах; розвивати бажання взаємодопомоги, відповідальності; виховувати стриманість, наполегливість у навчанні;   сприяти усвідомленню важливості дотримання здорового способу життя.
Матеріали та обладнання: наочні плакати, демонстраційні матеріали
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
1.     Організаційна частина.
           - визначення присутності учнів;
          - підготовка класу до уроку.
           

2.     Мотивація навчальної діяльності учнів.
Обговорення прислів’я „Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо”
Сьогодні ми підведемо підсумок з розділу «Фізична складова здоров’я», повторимо основні поняття теми, підкреслимо навички та звички, що сприяють формуванню здоров’я.

3.   Оголошення теми, мети та завдань уроку.
Завдання:
1. Узагальнити знання  з теми «фізична складова здоров’я»
2. Зробити висновки  щодо правильного догляд за тілом.
3. Навчитись використовувати набуті знання в житті.

4.     Узагальнення знань.
Сьогодні у нас незвичний урок.
Ми відправимося в далеке і нелегке плавання. Звичайно, море буде несправжнім, але пливти від цього не стане легше. Це море знань  - найбурхливіше із усіх морів, які існують на землі. Ми відправимося в подорож на двух кораблях. В добру путь!
Зараз ми дізнаємося назви наших кораблів. Хто швидше?(команда повинна із карток, на яких написано по одній букві, скласти назву корабля, наприклад, «сміливий», «підліток»).

Конкурс 1.
«Чий корабель першим відійте від причалу?»
Командам пропонується рівна  кількість питань та завдань для команд. Кожне правильне рішення – 1 бал.
Команда, яка набере більше балів , відправиться в подорож першою.

Питання для першої команди.
  1.    Стихийне лихо, сильна буря на морі. (шторм).
  2.    Що сприятиме запобіганню  сутулості? (фізичні вправи).
  3.    Що таке безпека? (це ситуація, коли тобі нічого не загрожує).
  4.    Скільки часу людина може протриматися без їжі? (2 тижні).
  5.    Що може статись з тілом людини на воді? (звести судому, преохолодження).
  6.    На скільки відсотків здоров’я людини залежить від способу життя? (50%).

Питання для другої команди.                                
1.Як ще можно назвати підлітковий вік? (період статевого дозрівання).
2. Як часто потрібно відвідувати стоматолога? (2 рази на рік).
3.Назвіть оптимальне співвідношення білків, жирів, вуглеводів   в їжі? (1:1:4).
4. Чому не можна їсти дуже холодну їжу після дуже гарячої?(тому що це руйнує емаль зубів).
5. Якого кольору краще надіти одяг літнього спекотного дня? (білого).
6. Якою повинна бути калорійність денного раціону  підлітка?( приблизно 2500-3000 ккал).

Конкурс 2.
Вчитель. Ось і перший риф. Його подолає той, хто перерахує усі фактори, які впливають на фізичний розвиток підлітків. На виконання цього завдання командам дається одна хвилина.
Правильна відповідь: спадковість,нормальна робота гормональної системи, повноцінне харчування, фізичні вправи,  загартовування.
Конкурс 3.
Вчитель. А тепер від кожної команди запрошуються три відважних матроса. Ви повинні  скласти  для своєї  команди повноцінний сніданок. Представникам команд  видаються картки, на яких записані назви блюд, вони повинні вибрати блюда для сніданку. (наприклад, смажена картопля, яєчня на салі, гречана каша, білий хліб, чорний хліб, молоко, кава, квашена капуста, смажена ковбаса, відварена куртка, яблуко, цукерки). Ті, хто віконують це завдання, повинні будуть пояснити свій вибір,вищі бали отримають ті, хто обере продукти, корисні для підлітка,  та зможуть правильно пояснити свій вибір.
Конкурс 4.
А поки матроси  займаються цією важливою справою, команди отримують нове завдання:
Оберіть продукти, які є основними джерелами йоду? (назви записані на картках або це можуть бути картки-картинки).
Наприклад: горіхи, картопля, молоко, капуста, лимони, йодована сіль, риба, морська  капуста, цукерки, кальмари, креветки, зелений лук, помідори.
Вчитель. А тепер давайте перевіримо,як справилися з завданням наші моряки( перевірка складеного раціону).
Конкурс 5.
В подорожі на кораблі  неможливо обійтися без предметів і засобів особистої гігієни. І тому команди отримують ось таке завдання. Перша команда в наданому переліку відмічає предмети особистої гігієни, а друга – засоби особистої гігієни.
Перелік:
Зубна щітка
Гребінець
Рушник
Зубна паста
Сумка
Мило
Носова хустинка
Гель для душу
Ручка
Лак для нігтів
Гаманець
Мочалка
Рідке мило
Крем для рук
Пилочка для нігтів
Маска для обличчя
Ватні палички
Туш для вій
( в даному переліку є і такі предмети, які не відносяться ні до предметів гігієни, ні до засобів, що робить завдання цікавішим).
Конкурс 6.
Вчитель. О, подивіться! Справа по борту якийсь предмет! Це пляшка. Давайте виловимо її та відкриємо. Тут якісь листки і на них щось написано. Це питання для нашого останнього завдання. Оберіть правильну відповідь. Та команда, яка виконає завдання першою, отримає додатковий бал.
Питання вікторини:
1. Чи впливає навколишнє середовищє на здоров’я:
А) ні;
Б) так;
В)іноді.
2.До факторів здоров’я належать:
А) екологія;
Б) гарні сусіди;
В) велика зарплата.
3.Використання досягнень технічного прогресу:
А) завжди негативно впливає на здоров’я людей;
Б)приносить людям як користь, так і шкоду – залежно від способу використання;
В) завжди позитивно впливає на життя й здоров’я людей.
4. При виборі одягу в першу чергу необхідно враховувати:
А) погоду й кліматичні умови;
Б) тенденції моди;
В) її незвичайність.
5.Ознакою гармонійного розвитку підлітка є:
А) гарний настрій;
Б)відповідність розумового, фізичного й психічного розвитку;
В) відмінна фізична підготовка.
6.Харчування підлітків має:
А) бути дуже калорійним;
Б) містити якнайменше калорій;
В)містити всі необхідні для нормальної  життєдіяльності речовини.
7.Для нормальної роботи організм підлітка повинен отримувати в день:
А) 0,5 л води;
Б)близько 2 л води;
В) 10 л води.
8.Чистити зуби бажано:
А) вранці й увечері щодня;
Б) тільки з появою неприємного запаху з рота;
В) якомога рідше, щоб е стерлася зубна емаль.
Конкурс 7.
Вчитель.   Не обійтись на кораблі і без лікаря. Адже всі знають, що морські подорожі довготривалі, а на кораблі може статися все що завгодно. От, наприклад, у подорожуючих може статися морська хвороба, а бо ж почне боліти зуб.  Тому зараз до слова запрошуються лікар-терапевт та лікар-стоматолог.
Виступ лікаря – стоматолога.
Виступ лікаря – терапевта .

Наша подорож дійшла  кінця. Ми благополучно обійшли всі підводні та надводні перешкоди. Підведемо підсумки.


5.     Підсумок уроку.
-       Рефлексія
-       Мотивація та виставлення оцінок

Немає коментарів:

Дописати коментар