«Безпека пасажира легкового і вантажного автомобіля. Засоби безпеки легкового автомобіля. Заходи безпеки під час поїздки на вантажному автомобілі. Небезпечні вантажі»
Урок з основ здоров'я 7 клас
Мета:
навчальна: закріплення
знань з правил дорожнього руху; формування в учнів поняття про безпеку пасажира
легкового і вантажного автомобіля;
формування вмінь розпізнавати засоби безпеки для пасажира легкового автомобілля; засвоєння знань про і заходи безпеки під час
перевезення пасажирів у кузові вантажного автомобіля; засвоєння знань щодо оцінки рівні ризику на дорозі; формування навичок, що сприяють дотриманню правил дорожнього руху;
розвиваюча:
розвивати свідоме ставлення щодо дотримання правил дорожнього руху; розвивати
уважність, стриманість, зосередженість;
виховна: виховувати відповідальність за збереження власного здоров’я та
здоров’я оточуючих; виховувати культурного пасажира та дисциплінованого
учасника дорожнього руху.
дидактичний матеріал
та обладнання: ілюстрації різних видів транспорту, які можуть
перевозити пасажирів, ілюстрації засобів
безпеки для пасажира легкового автомобіля, комп'ютерна презентація MS PowerPoint, монітор, ноутбук
роздатковий матеріал: моделі автомобілів, картки завдання для роботи в парах
терміни та поняття: небезпека, безпека пасажира легкового і
вантажного автомобіля, засоби безпеки легкового автомобіля, заходи безпеки під
час поїздки на вантажному автомобілі, небезпечні вантажі.
Тип уроку: засвоєння нового матеріалу.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
- вітання
з учнями класу;
- налаштування на позитивний
настрій на уроці.
II. Актуалізація опорних знань.
2.1. Вправа «Асоціативний кущ».
Пригадайте, що ви знаєте про безпеку на
дорозі.
— Що ви знаєте про безпеку пассажира громадського транспорту і пішохода?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Доброго дня всім
присутнім на уроці!
Сьогодні у нас не
звичайний урок, а урок-подорож.
IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
V. Засвоєння нового матеріалу.
Оздоровлювальна вправа. Руханка «Зразковий пасажир»
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1.Доповніть речення.
2. Дайте відповіді на запитання.
Чому дорожньо-транспортні пригоди
називають «убивцею номер один»?
— Чому саме діти найчастіше потрапляють
під колеса транспорту?
— Який транспорт є найнебезпечнішим?
— Який найголовніший захисний механізм є
в машині?
— Які засоби безпеки починають працювати
в момент аварії?
— Які дитячі системи безпеки є в
автомобілі?
— Доведіть, що дорога потребує уваги.
— Чому в більшості цивілізованих країн
застосування пасків безпеки є обов’язковим?
VІІ. Домашнє завдання
§ 6 ст.35-42, вміти
розпізнавати засоби безпеки легкового автомобіля
VІІІ. Підсумки уроку
Наш автомобіль
безпечно дійшов до фінішу, а це означає, що ми сьогодні виконали всі завдання і
досягли мети уроку.
Рефлексія:
— Що
цікавого було для мене на уроці?
— Що
нового я дізнався?
IX. Оцінювання учнів.
Немає коментарів:
Дописати коментар